30.06.2021 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Minister Vlčan vymenoval nového generálneho riaditeľa PPA

Novým generálnym riaditeľom Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) bude od 1. júla Jozef Kiss. Oznámil to v stredu minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuel Vlčan (nominant OĽANO). Agrominister zároveň odvolal z postu doterajšieho šéfa PPA Jaroslava Jánoša, ktorý inštitúciu viedol od konca novembra 2020.

"Chcel by som informovať, že som odvolal z pozície generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry pána Jánoša a na pozíciu nového generálneho riaditeľa som vymenoval Jozefa Kissa," priblížil Vlčan. Od nového vedenia PPA Vlčan očakáva zrýchlenie procesov, a najmä zabezpečenie splnenia podmienok na udelenie trvalej akreditácie PPA.
"Situácia v PPA je kritická. Reálne hrozí, že ak nesplníme stanovené podmienky, PPA v polovici októbra príde o akreditáciu. Takýto scenár nemôžeme v žiadnom prípade pripustiť. A nemôžeme si dovoliť ani najmenšie zaváhanie. Keďže nám nezostáva veľa času, rozhodol som sa po vyhodnotení doterajšieho vývoja a skúseností vymenovať do pozície generálneho riaditeľa PPA skúseného krízového manažéra. Som presvedčený, že nový generálny riaditeľ zrýchli proces ozdravenia PPA a predovšetkým zabezpečí v stanovenom termíne splnenie podmienok na udelenie trvalej akreditácie," doplnil  Vlčan.
Jozef Kiss vyštudoval Fakultu verejnej politiky a verejnej správy na Vysokej škole Danubius v Sládkovičove. Jeho profesionálna prax je spätá s bankovníctvom. V rokoch 2006 až 2011 zastával manažérske posty v Slovenskej sporiteľni a v období 2012 až 2020 v Slovenskej pošte. V období rokov 2018 až 2020 bol zároveň členom predstavenstva Slovenskej pošty.
PPA funguje od roku 2004. Počas doterajšej existencie vyplatila celkovo takmer 12 miliárd eur, len v minulom roku to bolo skoro 800 miliónov eur. Agentúra od svojho vzniku implementuje Spoločnú poľnohospodársku politiku (CAP) EÚ, Spoločnú rybársku politiku EÚ a štátnu pomoc.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down