25.08.2016 | 09:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka hľadá nového šéfa Lesov SR

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR vyhlásilo výberové konanie na funkciu generálneho riaditeľa štátneho podniku Lesy SR. Súčasťou požiadaviek na uchádzačov je aj príprava stratégie rozvoja podniku. Informoval o tom dnes hovorca rezortu Vladimír Machalík.

Ambíciou ministerstva pôdohospodárstva, ktoré má Lesy SR v kompetencii, je podľa neho zabezpečiť efektívne a transparentné riadenie štátneho podniku, ale zároveň aj čo najlepšiu ochranu lesov.
„Prvoradou úlohou lesníkov je starostlivosť o zdravie stromov a lesov udržateľným spôsobom, aby tu boli aj pre ďalšie generácie. Aby slúžili nielen ekonomicky, ale aj rekreačne a ekologicky celej spoločnosti,“ zdôraznila ministerka Gabriela Matečná (nominantka SNS). Od nového vedenia očakáva aj posilnenie komunikácie týchto úloh Lesov SR.
Ministerstvo vo výberovom konaní požaduje vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa a riadiacu prax minimálne tri roky v pozíciách top manažmentu v spoločnostiach z lesnícko-drevárskeho komplexu. Nový generálny riaditeľ musí mať manažérske, riadiace a organizačné schopnosti.
Nesmú mu chýbať tiež znalosti z lesníckej politiky, koncepčných zámerov rozvoja lesného hospodárstva a drevospracujúceho priemyslu, problematiky financovania s osobitným zreteľom na lesné hospodárstvo, súčasných podmienok štátneho podniku a základné znalosti z lesníckej legislatívy.
Podmienkou účasti na výberovom konaní je zaslanie návrhu stratégie rozvoja Lesov SR v rámcoch aktuálneho programového vyhlásenia vlády. Uzávierka prihlášok je 21. septembra.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down