22.11.2013 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministerstvo zverejnilo schému štátnej pomoci

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR ako Riadiaci orgán pre Regionálny operačný program oznamuje, že v Obchodnom vestníku č. 224/2013, vydanom dňa 20. 11. 2013 (v kapitole „štátna pomoc“ pod číslom G000021), bola zverejnená schéma štátnej pomoci s názvom „Schéma štátnej pomoci posilnenia kultúrneho potenciálu regiónov“.

Predmetom uvedenej schémy je poskytovanie pomoci formou nenávratného finančného príspevku zo štrukturálnych fondov EÚ a štátneho rozpočtu SR pre podniky podľa článku 107 ods. 1 Zmluvy o fungovaní EÚ. Pomoc je zameraná na posilnenie kultúrneho potenciálu regiónov prostredníctvom podpory poskytnutej zriaďovateľom pamäťových a fondových inštitúcií, vlastníkom nevyužitých, respektíve nevhodne využitých nehnuteľných kultúrnych pamiatok na miestnej a regionálnej úrovni.

Pomoc je možné využiť na rekonštrukciu, rozširovanie a modernizáciu, vrátane obstarania vybavenia a revitalizáciu významných pamiatkových objektov v súvislosti so zachovaním kultúrneho dedičstva, ktoré je jednou z priorít vlády SR, v cieľovom území Regionálneho operačného programu.

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down