17.04.2018 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Moderné prvky v konštrukcii teleskopických manipulátorov

Výrobcovia teleskopických manipulátorov ponúkajú veľké množstvo typov strojov, ktoré nachádzajú uplatnenie v rôznych odvetviach. V príspevku sa zameriavame predovšetkým na manipulátory, ktoré sú v ponuke na slovenskom trhu pre oblasť poľnohospodárstva.

Ľudstvo sa počas svojich dejín vždy snažilo uľahčiť si prácu. S postupom času tak vymýšľali a nachádzali rôzne nápady a alternatívy, ako si prácu zjednodušiť a zefektívniť. Takto sa k nám postupne dostávalo mnoho pokrokových riešení, ktoré sa dochovali v rôznych podobách až po súčasnosť.

Aj v dnešnej dobe sa snažíme všetko si uľahčiť pomocou mechanizácie, alebo inými obdobnými zariadeniami. Dá sa povedať, že takmer v každom odbore sa stále vyvíjajú nové a nové prostriedky pre čo najväčší záber pracovných operácii. Inak tomu nie je ani v oblasti manipulácie s materiálom a to konkrétne v odvetví poľnohospodárskej výroby. Tlak na znižovanie nákladov vedie neustále ku snahám zlepšovať technické prostriedky používané aj v oblasti poľnohospodárstva, kde sa tieto všeobecné tendencie výraznejšie prejavujú. Zavádzaním moderných prvkov do strojov sa zlepšujú konštrukčné, exploatačné aj energetické parametre nielen manipulačnej techniky, ale aj ostatných skupín strojov. Dôsledkom toho je nárast produktivity práce a snaha o znižovanie nákladov na jednotku vyrobeného produktu.

Celý článok v RN č. 16

S použitím dostupných zdrojov uvedených v bakalárskej práci spracoval:

Bc. Ondrej Gajdoš

Pre publikovanie v tlači upravil:

doc. Ing. Jozef Ďuďák, CSc.

Slovenská poľnohospodárska univerzita, Nitra

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down