23.01.2023 | 03:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Monitoring voliér a výbehov

Bojujete s nezvanými návštevníkmi, dravcami, zverou alebo s rôznymi zvedavcami, ktorí narušujú vaše pozemky, výbehy či voliéry?

Chcete mať prehľad o tom, ako sa chovajú zvieratá pri hniezdení, alebo čo robia, keď nie ste práve doma či v noci? Na pomoc pri chove domácich zvierat a okrasného vtáctva môže prísť vhod fotopasca.
Ide o veľmi jednoduché zariadenie, ktoré svojimi rozmermi nijako nenarúša okolie a je veľmi nenápadné, čím sa chráni pred možnosťou prípadnej krádeže.
Fotografie sú robené vo full HD kvalite. Navyše, na SD kartu, na ktorú sa fotografie zaznamenávajú, sa ich vojde i niekoľko tisíc. Ďalšou nespornou výhodou oproti kamerovému systému je možnosť fotopascu vziať a ľahko preniesť na iné miesto. Takže zariadenie možno využívať podľa potreby.
Fotopasca je špeciálny digitálny fotoaparát, ktorého spúšť sa aktivuje tým, že sa v jeho okolí niečo alebo niekto pohybuje. Vďaka tomu možno sledovať pohyb lesnej zveri alebo chrániť svoj majetok. Všetky moderné fotopasce fotografujú vo dne farebne, v noci čiernobielo, podľa použitého typu osvitu. Každá fotopasca dokáže i natáčať krátke videosekvencie, niektoré aj vo formáte HD (video s vysokým rozlíšením).
Kvalitná fotopasca musí rýchlo reagovať na pohyb tepelnej stopy zveri alebo ľudí, ktorá aktivuje pohybové čidlo (PIR). Tým sa spustí vlastná expozícia snímku. Medzi najdôležitejšie parametre fotopascí patrí odozva medzi aktiváciou pohybového čidla a samotnou expozíciou. PIR čidlá sa svojim prevedením líšia a rozdielny je preto aj dosah a šírku záberu. Rovnako dôležité je prevedenie objektívu, jeho svetelnosť, kvalita použitej optiky a šírka záberu.
Fotopasca dokáže bez problémov snímať aj v noci, pokiaľ je vybavená kvalitnou osvetľovacou jednotkou. Osvit v infračervenom pásme (IR) je veľmi nenápadný - vlnová dĺžka 850 nm, alebo aj úplne neviditeľný - vlnová dĺžka 940 nm. Snímky zhotovené v tomto svetle sú čiernobiele. Pri snímacom senzore prístrojov s infračerveným prisvetlením pre nočné zábery musí byť pre zhotovenie denných snímok opticky alebo elektronicky utlmená ich citlivosť na túto zložku svetla; rozlíšenie senzorov sa pohybuje od 3 MP vyššie. Pre farebné nočné zábery sú v ponuke prístroje s bielym bleskom, ktorý je však pri zhotovovaní snímky viditeľný.
Fotopasca je populárny prístroj využívaný najmä poľovníkmi na zachytenie jedinečných záberov divej zveri, ale v poslednej dobe sa rozšíril aj medzi širokú verejnosť, ktorá ju využíva ako cenovo dostupnú a účinnú ochranu objektov. Medzi dôvody, prečo fotopasce rýchlo naberajú na popularite, patrí ich pomerne nízka cena, vysoká kvalita snímok, nenápadné rozmery, maskované prevedenie a pri modeloch MMS funkcia odosielania snímok na mobil alebo e-mail.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down