26.11.2014 | 08:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Moskva podozrieva Bosnu z reexportu potravín z EÚ, hrozí zákazom dovozu

Rusko podozrieva Bosnu a Hercegovinu, že umožňuje reexport potravín z Európskej únie, na dovoz ktorých Moskva začiatkom augusta uvalila ročné embargo. Balkánskej krajine tak hrozí, že podobne ako Čierna Hora nebude môcť vyvážať svoje produkty na ruský trh. Informovala o tom chorvátska agentúra Hina.

Ruská veterinárna a fytosanitárna služba Rosselchoznadzor varovala Sarajevo, že údaje získané ruským colným úradom poukazujú na prudký rast vývozu bosnianskych agroproduktov a potravín do Ruska. Podľa Moskvy sa vývoz zvýšil za tri kvartály tohto roka oproti porovnateľnému obdobiu roka 2013 až trojnásobne. Zatiaľ čo v období od januára do konca septembra minulého roka vyviezla Bosna a Hercegovina do Ruska 1014 ton potravín a agroproduktov, za deväť mesiacov tohto roka to už bolo 3123 ton.
Podľa ruských médií to poukazuje na reexport embargovaných produktov z krajín Európskej únie. Rusko už vyzvalo Bosnu, aby podozrivo prudký rast vývozu vysvetlila, úrady v Sarajeve však zatiaľ nereagovali. Miestni farmári sa teraz obávajú, že Moskva priradí na svoj list zakázaných potravín aj produkty z Bosny.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down