11.12.2022 | 05:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

MPRV Adventný kalendár: Poľnohospodári dostali miliardu eur

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) prostredníctvom Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) vyplatilo poľnohospodárom jednu miliardu eur.

Agrorezort týmto číslom dokazuje, že transformácia  poľnohospodárskej finančnej inštitúcie, ktorá získala 15. októbra 2021 trvalú akreditáciu, bola úspešná a v súčasnosti vykonáva svoje poslanie plnohodnotne a transparentne.
      Potvrdzuje to aj vyjadrenie generálneho riaditeľa PPA Jozefa Kissa: "Miliarda eur na účtoch farmárov je veľkým zadosťučinením za tie predchádzajúce roky, keď agentúra nemohla vyplácať podpory pre pozastavenú akreditáciu. Podarila sa nám veľká vec a naše úsilie a nasadenie pre dosiahnutie súčasnej pozície agentúry stáli za to. Trvalá akreditácia a posun PPA od októbra 2021 je prísľubom do budúceho obdobia pre poľnohospodárov, že sa na nás môžu spoľahnúť."
      Agrorezort považuje za dôležité, aby bola PPA aj v budúcom roku dobrým partnerom pre poľnohospodárov, farmárov, potravinárov, vinárov, včelárov, lesníkov a pre ďalších podnikateľov v tomto sektore. Ako uzatvára minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuel Vlčan: "Napomôže tomu aj  schválený Strategický plán Spoločnej poľnohospodárskej politiky na roky 2023 – 2027, vďaka ktorému bude môcť poľnohospodársky a potravinársky sektor za toto programové obdobie získať celkovo vyše 4 miliardy EUR."

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down