18.12.2020 | 03:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

MPRV: J. Jánoš bol vymenovaný za šéfa PPA iba do ukončenia výberového konania

Jaroslav Jánoš bol vymenovaný do funkcie generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) iba na určitý čas - do ukončenia výberového konania, ktoré sa uskutoční v druhej polovici januára 2021. Uviedla to pre TASR Anežka Šrojta Hrdá, hovorkyňa Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR v reakcii na vyjadrenia mimoparlamentnej strany Hlas-SD.

Šrojta Hrdá avizovala, že nového generálneho riaditeľa bude vyberať odborná komisia, ktorej členovia budú dopredu zverejnení. Výber kandidátov bude môcť verejnosť sledovať prostredníctvom online prenosu.
Pripomenula, že MPRV SR informovalo verejnosť o novom dočasnom generálnom riaditeľovi PPA Jánošovi, ktorý je zamestnancom PPA, na konci novembra.
Strana Hlas - sociálna demokracia žiada okamžité odvolanie šéfa PPA Jaroslava Jánoša. Informovala o tom hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková. Upozornila, že svojho poradcu Jánoša minister pôdohospodárstva Ján Mičovský (OĽANO) vymenoval za generálneho riaditeľa PPA bez výberového konania. Jánoš nielen že nespĺňa žiadne kritériá, ktoré agrorezort vyžaduje od šéfa PPA v rámci výberového konania, ale je aj vo vážnom konflikte záujmov, keďže jeho firma je poberateľom poľnohospodárskych priamych platieb, dodala hovorkyňa.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down