06.09.2018 | 05:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

MPRV SR predpokladá, že vo veľmi krátkom čase bude Rada SPF opäť kompletná

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR predpokladá, že vo veľmi krátkom čase bude Rada Slovenského pozemkového fondu (SPF) opäť kompletná. Pre TASR to vo štvrtok uviedol agrorezort v reakcii na opozičných poslancov za SaS a zároveň členov Výboru Národnej rady (NR) SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Annu Zemanovú a Radoslava Pavelku.

Poslanci vo štvrtok po rokovaní výboru uviedli, že Rada SPF je nefunkčná od augusta, nemôže prerokovať, schvaľovať žiadne nájomné zmluvy pre poľnohospodárov. Do dnešného dňa nebol podľa nich predložený náhradný nominačný návrh a na výbore o tom nebola podaná informácia.
Trojročné funkčné obdobie členov Rady SPF sa skončilo 3. augusta 2018. „V súlade so zákonom členov rady fondu volí a odvoláva NR SR. Šiestich členov navrhuje vláda a piatich členov Výbor NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie na základe princípu pomerného zastúpenia politických strán a politických hnutí,“ uvádza v stanovisku rezort.
Predseda výboru Peter Antal (Most-Híd) uviedol, že verí, že sa táto situácia okolo Rady SPF vyrieši počas septembrovej schôdze.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down