MPRV trvá na likvidácii pšenice v Mlyne Kolárovo, na trh nebude uvoľnená

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR trvá na úradnej likvidácii ukrajinskej pšenice v Mlyne Kolárovo, tá nebude uvoľnená na trh.

Uviedol to pre TASR odbor komunikácie MPRV v reakcii na piatkové vyjadrenia Patricka Linharta, nezaradeného poslanca Národnej rady (NR) SR a kandidáta mimoparlamentnej strany Hlas-SD do najbližších parlamentných volieb.
        "Stále platí pôvodné rozhodnutie Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy (RVPS) Komárno o likvidácii predmetnej pšenice. Toto rozhodnutie sa opiera o výsledky akreditovaného testu vykonaného v Národnom referenčnom laboratóriu a bolo potvrdené rozhodcovskou vzorkou v referenčnom laboratóriu EÚ. V správnom konaní neexistuje vyššia miera potvrdenia správnosti pôvodného testu. Preto trváme na úradne nariadenej likvidácii pšenice v predmetnom mlyne a nie je pravda, že bude uvoľnená na trh ako tvrdí pán poslanec Linhart," zdôraznil agrorezort.
        MPRV dodalo, že v súvislosti s medializovanou pšenicou z Ukrajiny požiadal subjekt o odklad výkonu likvidácie príslušnú RVPS, ktorá mu vyhovela a udelila odklad do 15. septembra 2023.
        Polovica ukrajinskej pšenice z Mlyna Kolárovo už bola podľa Linharta na Slovensku skonzumovaná. "Druhá polovica bude asi tiež. Mlyn Kolárovo podal odklad na likvidáciu a majiteľ tvrdí, že pšenica je v poriadku. O tom, či ju skonzumujú Slováci, rozhodne vraj súd," povedal v piatok Linhart.
        "Celú túto situáciu považujem za obrovské zlyhanie Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS) SR, ako aj ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Jozefa Bíreša," podčiarkol poslanec NR SR.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down