25.01.2024 | 05:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

MPSVR:Rezort predstavil ďalšiu formu pomoci pre pekárov, cukrárov a cestovinárov

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) predstavilo ďalšiu formu pomoci pre pekárov, cukrárov a cestovinárov.

Predstavil ho minister rezortu Erik Tomáš (Hlas-SD) na štvrtkovom rokovaní v Tatranskej Lomnici so zástupcami Slovenského zväzu pekárov, cukrárov a cestovinárov. Informovala o tom riaditeľka odboru komunikácie MPSVR Ria Feik Achbergerová.
        Zástupcovia zväzu upozornili na nedostatok zamestnancov v tomto sektore. Minister rezortu práce predstavil štyri programy pomoci pre sektor potravinárov.
        "Našli sme konkrétne programy v rámci pripravovaných projektov financovaných z európskych zdrojov, ktoré by sa mali začať realizovať v najbližších týždňoch. Tieto projekty prispejú k vzdelávaniu, zapracovaniu a následnému umiestneniu na trh práce", uviedol Tomáš.
        Zástupcovia zväzu podľa MPSVR ocenili aj doterajšie odvodové úľavy pre potravinárov, ktoré platí zamestnávateľ za svojich zamestnancov.
        "Predĺženie odpustenia odvodov pre potravinárov a poľnohospodárov do konca júna 2024 schválila vláda už na rokovaní 10. januára. Novela zákona o sociálnom poistení z dielne MPSVR, ktorá rieši odpustenie odvodov pre okruh zamestnávateľov v poľnohospodárskom a potravinárskom sektore mala podľa vládneho návrhu nadobudnúť účinnosť od 1. februára 2024. Ak poslanci Národnej rady SR v dohľadnej dobe neschvália predĺženie platnosti odborovej úľavy, môže to mať vplyv na odbytové ceny," dodalo ministerstvo.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down