15.11.2018 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Múzeum vo Svätom Antone čaká rozsiahla rekonštrukcia za 3,2 milióna eur

Múzeum vo Svätom Antone čaká rozsiahla rekonštrukcia. Agrorezort investuje do jeho obnovy 3,2 milióna eur. „Je to najväčšia investícia od výstavby kaštieľa, ktorá bola ukončená v roku 1750,“ uviedla na stretnutí s novinármi ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná (SNS) s tým, že je potrebné investovať do rekonštrukcie, aby sa priestory zachovali aj pre budúce generácie.

Matečná počas návštevy múzea vyzdvihla jeho postavenie a úlohy. Múzeum vo Svätom Antone je totiž jediným celoslovenským poľovníckym múzeom s mnohými zahraničnými aktivitami. Nemenej dôležité je podľa jej slov aj to, kde sa nachádza. „Sme v oblasti Banskej Štiavnice, kde rozvoj turizmu naberá na obrátkach. Aj minuloročný počet návštevníkov múzea, takmer 48.000, stojí za to, aby sme urobili pre návštevníkov a budúce generácie lepšie priestory,“ poznamenala.
Riaditeľ múzea Marián Číž priblížil, že najviac prostriedkov pôjde do rekonštrukcie nádvoria, kde by mala pribudnúť pre návštevníkov kaviareň. Ďalšou významnou investíciou bude rekonštrukcia podzemných pivníc, z ktorej chce múzeum spraviť viacúčelový priestor, kde by mohla vzniknúť kinosála, priestor pre kultúrne a estrádne podujatia či reštaurácia. Tieto priestory by zároveň chcelo múzeum v budúcnosti komerčne prenajímať. Plánovaná je aj rekonštrukcia banketky, za najdôležitejšiu investíciu však Číž považuje čistiareň odpadových vôd.
Práce by sa mali podľa Matečnej začať aj skončiť v budúcom roku. Číž pripustil, že rekonštrukčné práce ovplyvnia aj podujatia, ktoré v múzeu pravidelne organizujú. „Môže sa stať, že niektoré podujatia, ale to teraz ešte neviem povedať ktoré a kedy, vypadnú, ale na ten ďalší rok budú v omnoho krajšom prostredí,“ poznamenal.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down