23.03.2015 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na Agrosalóne v Nitre predstaví poľnohospodársku techniku 150 vystavovateľov

Inovatívne technológie v poľnohospodárskej technike a mechanizácii predstaví medzinárodný poľnohospodársky veľtrh Agrosalón. Na výstavisku Agrokomplex v Nitre sa bude v dňoch od 25. do 28. marca prezentovať na ploche zhruba 25.000 štvorcových metrov vyše 150 vystavujúcich firiem zo Slovenska, z Českej republiky, Maďarska, Poľska, Nemecka, Rakúska či Talianska. „Veľtrh sa koná v dvojročnej periodicite pred začiatkom hlavných sezónnych prác v poľnohospodárstve. Od začiatku svojej existencie predstavuje stabilné zázemie pre úspešnú komunikáciu odborníkov v danom odvetví. V predchádzajúcom ročníku sa na veľtrhu zúčastnilo 19.000 návštevníkov,“ skonštatovala hovorkyňa nitrianskeho výstaviska Michala Mičíková.

Spoluorganizátorom veľtrhu je združenie Agrion - združenie výrobcov a predajcov pôdohospodárskej techniky.
Súčasťou Agrosalónu sú odborné sprievodné podujatia. Konferencie a semináre sa budú venovať najaktuálnejším témam v poľnohospodárskom priemysle. Veľtržné exponáty dosahujúce parametre svetovej úrovne či určujúce trend vývoja v danom odbore získajú Cenu veľtrhu Agrosalón 2015. Lákadlom pre verejnosť bude finále súťaže Naj agro dievča a Naj agro chlapec.
V rovnakom termíne ako Agrosalón sa na nitrianskom výstavisku uskutoční aj 6. kontraktačno-predajná výstava Rybárstvo a poľovníctvo. Určená je pre všetkých priateľov prírody, rybárčenia či poľovania. Na ploche 2400 štvorcových metrov sa predstaví vyše 50 vystavovateľov. „Načasovanie korešponduje so začiatkom sezón rybolovu i poľovníctva. Návštevníci či vyznávači lovu budú mať možnosť prehliadnuť si a vyskúšať najnovšie náradie, zbrane, pomôcky i doplnky. Podujatie sprevádza množstvo inštruktáží, ukážok či workshopov,“ informovala Mičíková. Novinkou 6. ročníka výstavy rybárstva a poľovníctva bude výstava včelárstva, ktorá predstaví návštevníkom včelárske potreby i včelie produkty.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down