16.05.2014 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na ploche mali nové aj známe stroje

Na veľtrhu veľtrhu TECHAGRO sa značka Köckerling zúčastňuje pravidelne, avšak iba v posledných dvoch rokoch možno nájsť samostatnú expozíciu tmavomodrých strojov značky Köckerling. Zaoberajú sa produkciou závesného náradia na spracovanie pôdy, ale cudzia im nie je ani sejacia technika

Tento krát bez sejačiek

„V našej expozícii prezentujeme stroje na predsejbovú prípravu a spracovanie pôdy ako takej. Tento ročník sme poňali v duhu strojov na spracovanie pôdy, pričom sejaciu techniku sme so sebou ani nepriniesli. Tú plánujeme prezentovať v rámci praktických ukážok techniky u našich zákazníkov, v lete a na jeseň tohto roka,“ povedal Peter Formánek, zástupca spoločnosti Köckerling pre ČR a SR a pokračuje. „ Expozíciu sme sa snažili pripraviť tak, aby sa v nadväznosti na jarné počasie, čo najviac hodila domácim poľnohospodárom.“ Spektrum strojov pozostávalo z radličkových a diskových podmietačoch s doplnením o zásobníkový systém pre prihnojovanie.

Hnojí tam kde treba

Z celkového počtu piatich vystavených strojov, sa dva stroje radili do zoznamu noviniek. Medzi nie síce horúce, ale predsa len novinky, patril aj zásobníkový systém BOXER, agregovaný so strojom Allrounder, používaným na predsejbovú prípravu pôdy. „Zákazníkom tu ukazujeme akým spôsobom sa dá granulované priemyselné hnojivo presne zapraviť do nastavenej hĺbky, v tomto prípade od 5 do 15 cm. Pri súčasných cenách priemyselných hnojív ponúkame riešenie, ktoré dokáže presne dávkovať hnojivo tam, kde je treba. Zásobníkový systém BOXER od Köckerlingu je skonštruovaný tak ,aby sa dal využívať v príprave pod všetky jariny, počnúc od jarného jačmeňa, kukuricu, cez slnečnicu až po cukrovú repu. Výhodou je, že v spolupráci s našim náradím, ktoré dokáže pracovať na podmietnutých, zoraných alebo nezoraných parcelách, pripraví pôdu a zapraví hnojivo jedným prejazdom. Šetrí sa nielen pôda a pohonné látky, ale aj pôdna vlaha,“ konštatoval P.Formánek.

celý článok v RN č. 21

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down