10.12.2015 | 09:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na Poľane vyrastie 25-metrová vyhliadková veža

Štátna ochrana prírody (ŠOP) SR plánuje na budúci rok vybudovať v malebnom prostredí Národnej prírodnej rezervácie Zadná Poľana turistickú vyhliadkovú vežu. Jej výstavbu iniciovali obyvatelia Biosférickej rezervácie (BR) Poľana na zasadnutí Koordinačnej rady BR Poľana v roku 2015.

Ako TASR informovala Lucia Miňová zo ŠOP SR, projekt je modelovou ukážkou participatívneho riadenia, na základe ktorého sú realizované podnety a potreby bežných obyvateľov Podpoľania. Výstavba veže je podmienená aj nedávnou históriou starej drevenej veže, ktorá sa nachádzala na rovnakom mieste.
Veža by mala zastávať funkciu multifunkčnej rozhľadne, ktorá prispeje k zvýšeniu návštevnosti územia, komfortu návštevníkov a propagácii prírodných a kultúrnych hodnôt BR Poľana. Výška rozhľadne bude 25 metrov s nosnou kovovou konštrukciou doplnenou drevenými prvkami typickej podpolianskej architektúry s detvianskym vyrezávaným krížom.
Projektová dokumentácia bola vypracovaná v úzkej spolupráci s miestnymi stakeholdrami a obyvateľmi BR Poľana. Veža bude financovaná vďaka Švajčiarskemu finančnému mechanizmu, ktorý významnou mierou pozitívne podporil i mnohé iné aktivity v BR Poľana v posledných rokoch.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down