04.04.2014 | 03:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na rozvoj vidieka pôjde viac ako dve miliardy eur

Rozpočet Programu rozvoja vidieka (PRV) SR dostane do roku 2020 približne 2,079 miliardy eur z verejných zdrojov, z toho 1,545 miliardy eur z Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka (EPFRV) a 534 miliónov eur vo forme príspevku zo štátneho rozpočtu SR. Vyplýva to z návrhu PRV SR na roky 2014 až 2020, ktorý zverejnilo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.

Európsky poľnohospodársky fond pre rozvoj vidieka (EPFRV) prispieva podľa MPRV SR  k stratégii Európa 2020 tým, že poskytuje finančnú podporu na udržateľný rozvoj vidieka, čím dopĺňa ostatné nástroje Spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ, politiky súdržnosti a spoločnej rybárskej politiky.
"Prispieva k rozvoju pôdohospodárstva, aby bolo územne aj environmentálne vyváženejšie, odolnejšie voči klimatickej zmene, konkurencieschopné a inovatívne. Taktiež prispieva k rozvoju vidieka. Z hľadiska celkového rámca Spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ podpora rozvoja vidieka prispieva k zvýšeniu konkurencieschopnosti pôdohospodárstva, udržateľnému obhospodarovaniu prírodných zdrojov a k činnostiam súvisiacim so zmenou klímy a k vyváženému územnému rozvoju vidieka vrátane tvorby a udržania zamestnanosti," dodalo MPRV SR v dokumente.
(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down