08.03.2015 | 04:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na slovenský trh sa dostal taliansky tuniak v oleji s obsahom kadmia

Na slovenskom trhu sa vyskytuje nevyhovujúca potravina - tuniak v slnečnicovom oleji so zvýšeným obsahom kadmia. "Upozorňujeme spotrebiteľov, aby tento výrobok nekonzumovali," informovala Štátna veterinárna a potravinová správa (ŠVPS) SR.

"Úradný dozorný orgán v Taliansku prostredníctvom rýchleho systému varovania pre potraviny a krmivá (RASFF) informoval o nevyhovujúcej potravine - tuniak v slnečnicovom oleji, 80 g (Tonno in scatola all'olio di girasole), obchodná značka Insuperabile, šarža L52A, s dátumom spotreby 31. decembra 2019, pôvodom z Talianska," spresnili veterinári.
V predmetnom výrobku laboratórnou analýzou stanovili obsah kadmia na úrovni 0,22±0,06 miligramu (mg)/kilogram (kg). Maximálny limit podľa euronariadenia číslo 1881/2006, ktorým sa ustanovujú maximálne hodnoty obsahu niektorých kontaminantov v potravinách, je však 0,05 mg/kg," upozornila ŠVSP.
V Taliansku bol podľa slovenských veterinárov predmetný výrobok na základe uvedených zistení stiahnutý z trhu. "Výrobok na Slovensko doviezla firma General Service & Consulting, s.r.o., 951 96 Jedľové Kostoľany 200," dodala veterinárna a potravinová správa.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down