09.07.2014 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na stánku nielen o repkách

Na Celoslovenských dňoch poľa každoročne prezentuje portfólio svojich repiek aj firma Maisadour Semences, ktorá v tomto roku predstavila svoje tri najnovšie hybridy zo svojho portfólia – Regis, Galia a Marstrip.

Za zmienku podľa Ing. Ivana Fabiána, zástupcu spoločnosti stojí hybrid Regis, ktorý si v minulom roku veľmi dobre viedol v pokusoch SPZO. Vyniká skorosťou, zimuvzdornosťou a vysokou stabilitou úrod. Pripomenul jeho suchovzdornosť, skorý jarný štart, skoré kvitnutie a dozrievanie, ktoré dávajú istotu stability úrod.

Do intenzívnych podmienok pestovania patrí poloskorý hybrid Galia. Do veľmi intenzívnych podmienok s rovnomerným rozdelením zrážok zas Marstrip.

„Našou snahou je čo najviac uspokojiť potreby slovenského trhu. To znamená poskytnúť vysokovýkonný materiál, dostatočne stabilný s dobrou zimuvzdornosťou a  vhodnou kombináciou agronomických vlastností,“ uviedol I. Fabián, ktorému na stánku robil spoločnosť Bálint Szijartó z Maďarska, riaditeľ novovytvoreného obchodného regiónu pokrývajúceho Slovensko, Českú republiku a Maďarsko.

Ten v krátkom rozhovore prezradil, že spoločnosť ponúka ako novinku aj kŕmne plodiny, strukovinotrávne miešanky a v tejto sezóne svoju ponuku rozšíri aj o pšenice zo šľachtenia spoločnosti Momont. „Ide o francúzske pšenice s veľmi dobrým zdravotným stavom, ktoré sa v Maďarsku pestujú už štvrtým rokom. V súčasnosti zaberajú 7 % trhu. Na základe pozitívnych ohlasov maďarských farmárov ich v tomto roku prinášame aj na Slovensko,“ dodal na záver stretnutia B. Szijartó.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down