12.01.2015 | 11:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nahlasovanie zásielok živočíšnych produktov považujú za pozitívne

Nahlasovanie zásielok produktov živočíšneho pôvodu považuje Únia hydinárov Slovenska (ÚHS) za pozitívne. Uviedol to pre TASR pri hodnotení pôsobenia novelizovaného zákona o potravinách v praxi riaditeľ únie Daniel Molnár.

Umožňuje podľa jeho slov účinnejšiu a efektívnejšiu kontrolu potravín, ktoré sú umiestňované na slovenský trh. "Štátna veterinárna a potravinová správa SR má prostredníctvom nahlasovania informácie o pohybe tovarov v SR vyrábaných mimo územia EÚ. Zároveň má možnosť ich kontroly a v prípade nevyhovujúcich výrobkov možnosť ich stiahnutia z trhu," spresnil.
"Polročné výkazy o percentuálnom podiele obratu slovenských potravín považujeme však za neefektívne a zavádzajúce zo strany obchodu," zdôraznil.
Predajcovia potravín podľa Molnárových slov považujú za slovenské potraviny všetky potraviny dodané slovenskými dodávateľmi, napriek tomu, že na Slovensku vyrobené neboli. Výsledkom následne môže byť podľa tvrdení obchodu 85-% podiel slovenskej hydiny v obchodnej sieti, napriek tomu, že slovenskí spracovatelia hydiny vyrábajú iba necelých 50 % domácej spotreby hydinového mäsa.
Únia hydinárov Slovenska je stavovská dobrovoľná a nepolitická organizácia združujúca slovenských liaharov, chovateľov a spracovateľov hydiny aj producentov slepačích vajec. Vznikla v roku 1996 a v súčasnosti má 30 členov.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down