08.09.2016 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Najviac škôd spôsobil v lete ľadovec

Výkyvy počasia počas tohtoročného leta napáchali na celom Slovensku škody na domoch, vozidlách i na úrode. Počas júla a augusta nahlásili klienti Allianz – SP spolu 3839 škôd za takmer 2,2 milióna eur. Kým v minulých rokoch spôsobili v lete najväčšie škody záplavy a povodne, tento rok bolo jednoznačne najničivejšie krupobitie, ktoré spôsobilo takmer tretinu (30,7 %) všetkých škôd v celkovej výške 666.000 eur.

Extrémne ničivé boli dve silné vlny krupobitia, ktoré sa v lete prehnali Slovenskom. "Po krupobití 6. júla nám klienti nahlásili 145 poistných udalostí. Ešte ničivejší bol ľadovec v posledný júlový víkend, keď v okolí Pezinka padali krúpy s veľkosťou stolnotenisových loptičiek a klienti nám len za jeden deň nahlásili 296 škôd za vyše 300.000 eur. Viac ako polovicu týchto hlásení tvorili škody na domoch a bytoch klientov. Najčastejšie išlo o poškodené strešné krytiny na domoch a terasách, zničené omietky a fasády, poškodené vonkajšie žalúzie, rolety, okenné sieťky proti hmyzu, záhradný nábytok, ale aj solárne panely," hovorí Lucia Muthová, hovorkyňa Allianz-Slovenskej poisťovne.
Krúpy sa nevyhli ani vozidlám a spôsobili preliačiny na kapotách a strechách stoviek áut. Najväčšie škody spôsobil ľadovec v okresoch Pezinok, Michalovce, Trebišov, Veľký Krtíš, Dunajská Streda a Komárno. Mnohí poľnohospodári nahlásili zničenú úrodu viniča, pšenice, repky ozimnej, slnečnice a tekvice.
Ak už nastala škoda na majetku, je potrebné poisťovni ju nahlásiť čo najskôr, a to telefonicky, cez internet alebo cez mobilnú aplikáciu. Poisťovňa sa s poškodeným spojí a následne dohodne termín obhliadky. Pri vzniku škody je dobré mať aj vlastnú fotodokumentáciu, a tiež doložiť prípadné doklady, napríklad doklady o kúpe poškodených vecí.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down