19.04.2022 | 09:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nákupné trhy plemenných baranov a capov

Od mája do septembra sa vo viacerých regiónoch Slovenska konajú tradičné nákupné trhy na plemenné barany a capy. Termíny určuje Zväz chovateľov oviec a kôz na Slovensku - družstvo.

Na nákupných trhoch (NT) sa hodnotia aukčné barany uznaných a povolených plemien a ich krížence vo veku nad 14 mesiacov a plemenné capky vo veku 5 mesiacov, pochádzajúce po rodičoch zapísaných v Plemennej knihe (PK). Zvieratá musia spĺňať hmotnosť podľa plemien, požadované údaje a úžitkové parametre podľa plemenného štandardu a úžitkového zamerania. Bodujú sa podľa platného bonitačného kľúča. Výberová komisia zhodnotí najlepších plemenníkov, resp. kolekcie a z vystavovaných zvierat určí víťaza nákupného trhu. Ohodnotené plemenné zvieratá sa na NT predávajú a kupujú dohodou alebo dražbou.

DátumMiesto konania nákupného trhu plemenných capovPrihlásené plemená
Oznámi SZCHVýstavisko Agrokomplex v Nitre, T11693*,
SZCH – 0903 490 314
BKK, HKK, AN, BK  
31. 8.M. Angelovičová -SHR, Lipany, farma Kamenica, okres Sabinov, T 10817*BKK, HKK, AN, BK  
7. 9.PD Mestečko, farma Dubková, okres Púchov, T 20896*BKK

* číslo tržnice v CEHZ
Skratky plemien: M - Merino; AM - Askánske merino; IF - Ile de France; BE - Berrichon du Cher; SF - Suffolk; CH -  Charollais; RM - Romney marsh; LC - Lacaune; SD - Slovenská dojná ovca; ZV - Zošľachtená valaška; C - Cigája; V – Valaška (pôvodná); VF - Východofrízske plemeno; NC - Nemecká čiernohlavá; BKK - Biela koza krátkosrstá; HKK - Hnedá koza krátkosrstá; AN - Anglonubijská koza.

Viac o nákupných trhoch plemenných baranov, ako aj o ich termínoch sa dozviete v odbornom týždenníku Roľnícke noviny č. 15.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down