05.04.2023 | 05:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nariadenia k priamym platbám prerokuje vláda na najbližšom zasadnutí

Nariadenia vlády k priamym platbám prerokuje vládny kabinet na svojom najbližšom zasadnutí. Informoval o tom odbor komunikácie MPRV SR.

"S dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom sme dohodnutí, že nariadenia prijme vláda tak, aby ich účinnosť bola od 15. apríla tohto roku," uviedol dočasne poverený minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan. Texty nariadení vlády, ktoré budú účinné od 15. apríla, sú podľa agrorezortu zverejnené na webe mpsr.sk.
        PPA 4. apríla informovala, že vychádza v ústrety žiadateľom o priame platby na obdobie rokov 2023 až 2027. Bude kontrolovať iba formálnu stránku predkladania tzv. súpisu ako prílohy k žiadosti a nebude vykonávať vecnú kontrolu.
        Agentúra týmto rozhodnutím zjednodušuje podávanie žiadostí o priame podpory a zároveň bude mať uplatnenie tejto zmeny pozitívny vplyv aj na rýchlosť pri vydávaní rozhodnutí.
        Platobná agentúra dodala, že v rámci programového obdobia Spoločnej poľnohospodárskej politiky (CAP) na roky 2023 až 2027 je povinnosťou žiadateľa o priame podpory predkladať spolu so žiadosťou elektronickú evidenciu prenajatých a vlastných pozemkov - súpis.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down