16.01.2018 | 09:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nariadenie stabilizuje pôdu v užívaní ÚKSUP spravovanú pozemkovým fondom

Nariadenie, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o postupe Slovenského pozemkového fondu (SPF) pri poskytovaní náhradných pozemkov, má stabilizovať pôdu v užívaní Ústredného kontrolného a skúšobného ústavu poľnohospodárskeho (ÚKSUP). Vyplýva to z novely nariadenia vlády z dielne Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR, ktorú by mal v stredu (17.1.) schváliť vládny kabinet. Nariadenie by malo nadobudnúť účinnosť 1. marca 2018.

"Cieľom predloženej novely je stabilizovať túto pôdu na zaužívaný účel a podmieniť jej prípadné vydanie oprávnenej osobe súhlasom užívateľa, ktorý takýto pozemok užíva z titulu nájomnej zmluvy," spresnil agrorezort. V súčasnosti ÚKSUP okrem pôdy známych vlastníkov a neznámych vlastníkov totiž podľa MPRV užíva približne 60 hektárov (ha) pozemkov vo vlastníctve Slovenskej republiky v správe SPF.
Navrhovanou právnou úpravou sa podľa MPRV SR zabezpečí, aby okrem organizácie vykonávajúcej výskumnú a pedagogickú činnosť mohol získať možnosť ďalšieho efektívneho využívania dotknutej pôdy aj štát, ktorý prostredníctvom ÚKSUP zabezpečuje úlohy súvisiace so skúšobníctvom a odrodovým skúšaním. "Navrhovaná právna úprava prispeje k naplneniu verejného záujmu," dodalo agroministerstvo.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down