Národná výstava hospodárskych zvierat

Súčasťou medzinárodnej výstavy Agrokomplex v Nitre, ktorá sa konala od 17. do 20. augusta bol aj 16. ročník Národnej výstavy hospodárskych zvierat.

Výstavu zahájil a návštevníkov privítal Jozef Bíreš, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Vo svojom príhovore ocenil prácu chovateľov, ktorá si podľa jeho slov vyžaduje veľa síl, myslenia a hlavne vzťah k zvieratám. Ako uviedol, treba si ich ctiť a inšpirovať sa od nich.
„Výstava je priestor, kde si chovatelia a podporovatelia chovu zvierat môžu vymieňať svoje názory, pretože aj systém chovu zvierat sa zmenil, a to v technológiách, inováciách a aj v prístupe. Zmenila sa výživa zvierat, výroba je špecializovaná a chovatelia sa musia prispôsobiť trendom. Výstava sa nesie tiež v znamení welfare - ochrany a blaha zvierat, keďže živočích si zasluhuje rovnakú pozornosť ako človek,“ uviedol minister a dodal, že chov zvierat na Slovensku, najmä za hospodárskym účelom, potrebuje podporu štátu.
„Ministerstvo robí maximum, aby rozvoj chovu zvierat u nás napredoval a pomoc, ktorá prináleží chovateľom, bola zabezpečená. Mrzí ma, že polovicu hospodárskych zvierat, či je to hovädzí dobytok, ošípané, ovce a kozy - vyvážame. Pritom potraviny zo zvierat chovaných na Slovensku majú viacero pridaných hodnôt ako sú zdravotná bezpečnosť a kvalita,“ konštatoval Jozef Bíreš.

Celý článok spolu s výsledkami hodnotenia zvierat na Národnej výstave hospodárskych zvierat nájdete v odbornom týždenníku Roľnícke noviny č. 34.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down