07.04.2020 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Národné lesnícke centrum povedie Peter Balogh

Národné lesnícke centrum (NLC) povedie od 7. apríla Peter Balogh. Do funkcie ho vymenoval minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský (OĽaNO). Nahradí tak doterajšieho generálneho riaditeľa NLC Ľuboša Halvoňa. Informoval o tom Vladimír Machalík, hovorca Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.

Peter Balogh vyštudoval Lesnícku fakultu Technickej univerzity vo Zvolene, odbor lesníctvo a doktorát získal na odbore hospodárskej úpravy lesov. Pôsobil vo Vojenských lesoch a majetkoch SR, štátny podnik. Na NLC pôsobil od roku 2006 vo viacerých pozíciách. Ako vedecko-výskumný pracovník v odbore lesníckej stratégie, politiky a ekonomiky aj ako asistent generálneho riaditeľa NLC. Do funkcie generálneho riaditeľa NLC prechádza z pozície námestníka riaditeľa Ústavu lesníckeho poradenstva a vzdelávania NLC.
Národné lesnícke centrum je štátom zriadená vedecko-výskumno-vzdelávacia príspevková organizácia Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Sídli vo Zvolene. NLC tvoria štyri ústavy - Lesnícky výskumný ústav, Ústav lesníckeho poradenstva a vzdelávania, Ústav lesných zdrojov a informatiky a Ústav pre hospodársku úpravu lesov.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down