09.09.2019 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Národný salón vín Slovenskej republiky 2019 už má svojich víťazov

Národný salón vín (NSV) SR 2019 už má svojich víťazov. Informovala o tom Tatiana Szabová zo Zväzu vinohradníkov a vinárov Slovenska (ZVVS).

"V máji erudovaní degustátori vybrali 25 najlepších slovenských vín v kategóriách šumivé víno, biele suché, polosuché, polosladké skoré aromatické odrody, ružové suché a ružové polosuché a polosladké vína a 5. septembra 2019 v 2. kole pribudlo zvyšných 75 vín do stovky novej kolekcie NSV SR," priblížila.
V jesennom kole sa o umiestnenie v Národnom salóne vín v kategóriách biele suché, polosuché, polosladké vína všetkých odrôd okrem skorých, červené suché, polosuché, polosladké vína, prírodne sladké vína, tokajské vína uchádzalo podľa Szabovej 400 vín od 46 výrobcov a toto najvzácnejšie slovenské ocenenie v 2. kole 14. ročníka získalo až 31 výrobcov.
Spresnila, že do víťaznej stovky sa dostalo 34 vinárstiev. Hranica, pri ktorej sa víno dostalo do NSV SR, bola 87,25 bodu. V každej kategórii sa vybralo aj najlepšie hodnotené víno, ktoré získava titul šampióna. Zastúpené sú takmer všetky vinohradnícke oblasti – malokarpatská, južnoslovenská, nitrianska, východoslovenská a Tokaj. K najúspešnejším vinárstvam patria tradičné vedúce značky na trhu – Víno Mrva a Stanko s 8 vínami, Ostrožovič, Víno Matyšák a Zámocké vinárstvo tam majú po 7 vín, Golguz a Villa Vino Rača po 6.
Szabová dodala, že Národný salón vín SR je projekt, ktorý celoročne ponúka na jednom mieste na ochutnávku a zakúpenie 100 najlepších slovenských vín a slúži ako prehľad kvality, rôznorodosti a tradície vinohradníctva a vinárstva na Slovensku. K dispozícii na ochutnávku pre verejnosť budú vína nového ročníka od polovice septembra v Bratislave v Apponyiho paláci v priestoroch Múzea vinohradníctva (www.salonvin.sk).

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down