25.09.2023 | 08:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Národný šampionát – Simmental Cup 2023

Zväz chovateľov slovenského strakatého dobytka - družstvo (ZCHSSD) pripravil druhý ročník Národného šampionátu - Simmental Cup 2023, ktorý sa uskutočnil 21. septembra na Masarykovom dvore vo Vígľaši (okres Detva). 

„Vážime si každého chovateľa, ktorý bol ochotný poskytnúť svoje zvieratá a venovať nemálo času, ale aj peňazí, na prípravu kráv. Ďakujeme aj všetkým vodičom za prípravu a neľahkú prácu v predvádzacom „ringu“, uviedol Ing. Matúš Kohút, výkonný riaditeľ ZCHSSD s tým, že k aktívnej účasti v ďalších ročníkoch vyzval aj ďalších poľnohospodárov.
„Vieme, že účasť na výstave je v súčasnej dobe náročná, ale spolu vytvárame podujatie, kde sa môžeme všetci stretnúť, porozprávať, potešiť sa z krásnych zvierat a celkovo aspoň na chvíľu zabudnúť na každodenné problémy a starosti,“ konštatoval Matúš Kohút.
Miesto na strednom Slovensku „v srdci krajiny“, kde sa šampionát konal bolo zvolené veľmi výhodne, keďže sa na ňom zúčastnili chovatelia zo západného, ale aj stredného a východného Slovenska. Špecializovanej výstavy dojníc nášho národného plemena sa zúčastnilo 42 dojníc z 12 podnikov, a to: Agrodružstvo Bystré (okres Vranov nad Topľou), I. Družstevná, družstvo (Veľký Krtíš), Poľnohospodárske družstvo Kozárovce (Levice), Poľnohospodárske družstvo Lieskovec (Zvolen), Poľnohospodárske družstvo Mestečko (Púchov), Poľnohospodárske družstvo Nová Ľubovňa (Stará Ľubovňa), Poľnohospodárske družstvo podielnikov Kežmarok, Poľnohospodárske družstvo Senohrad (Krupina), Poľnohospodárske družstvo vo Vrábľoch (Nitra), Roľnícke družstvo Čereňany (Prievidza), Tomak, s. r. o. Podolínec (Stará Ľubovňa) a Žiarec Poľnohospodárske družstvo Tvrdošín.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down