Národný žrebčín v Topoľčiankach sa stal vyhľadávaným turistickým miestom

Národný žrebčín v Topoľčiankach sa stal v posledných rokoch vyhľadávaným turistickým miestom. Ročne ho navštívi viac ako 50.000 turistov z domova i zo zahraničia.

Vedenie žrebčína sa rozhodlo do svojho kalendára v tohtoročnej sezóne zaradiť množstvo podujatí pre odbornú i laickú verejnosť. „Počas štátnych sviatkov a víkendov si prídu na svoje milovníci jazdeckého športu i rodiny s deťmi, pre ktoré pripravujeme rodinné výlety do Národného žrebčína, Veľkú noc v Národnom žrebčíne i rozlúčku s letom,“ informoval Emil Kovalčík z Národného žrebčína, š.p., Topoľčianky.
Letnú turistickú sezónu odštartuje 1. mája tradičný Deň otvorených dverí. Bohatý konský program, atrakcie pre deti a mládež, ochutnávky vína, vystúpenia folklórnych súborov, predaj regionálnych špecialít a stánky s typickými suvenírmi pritiahnu do Topoľčianok v tento deň každoročne takmer 15.000 návštevníkov.
Ani v tohtoročnej sezóne nebude v Topoľčiankach absentovať turfové napätie a milovníci anglických plnokrvných koní môžu zažiť dostihovú atmosféru v letných mesiacoch. Začiatkom júna spestria popoludnie dostihy poníkov v sulkách. Každoročne sú divácky veľmi atraktívnymi športové disciplíny ako drezúra, voltíž, vytrvalostné jazdenie či záprahy. Špička svetových žrebčínov zaoberajúcich sa chovom vzácneho barokového plemena koní, lipicanmi, sa stretne v Topoľčiankach počas Medzinárodného lipicanského pohára – Lipican Cupu.
Národný žrebčín v Topoľčiankach bol zriadený v roku 1921. Je jediným štátnym centrom pre chov vzácnych plemien koní, ktorého zriaďovateľom je Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Dnes chová kone piatich plemien (lipican, hucul, shagya-arab, slovenský teplokrvník a arabský plnokrvník).

(tasr)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *