16.01.2018 | 09:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nárok na doplnkovú platbu na dobytčie jednotky sa upraví

Nariadenie upraví podmienky oprávnenosti v prípade dátumu podávania žiadostí o doplnkovú vnútroštátnu platbu na dobytčie jednotky. Vyplýva to z novely nariadenia vlády z dielne Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR, ktorú by mala v stredu (17.1.) odobriť vláda. Účinnosť by nariadenie malo nadobudnúť 1. februára 2018.

"Predloženým návrhom nariadenia vlády sa zohľadňuje skutočnosť, že nezanedbateľná časť chovateľov presúva zvieratá na tzv. letnú pastvu. Dochádza k úprave vo vzťahu k podmienkam oprávnenosti v prípade dátumu podávania žiadostí o doplnkovú vnútroštátnu platbu na dobytčie jednotky," spresnil v dôvodovej správe agrorezort.
Cieľom návrhu nariadenia vlády je podľa MPRV novelizácia príslušného ustanovenia nariadenia vlády o podmienkach poskytovania podpory v poľnohospodárstve formou prechodných vnútroštátnych, týkajúceho sa doplnkovej vnútroštátnej platby na dobytčie jednotky v nadväznosti na konzultácie s Európskou komisiou (EK), ako aj legislatívno-technická úprava vzhľadom na skúsenosti z aplikačnej praxe, nové metodické usmernenia v súvislosti so schémami prechodných vnútroštátnych platieb a výklad EK k jednotlivým ustanoveniam európskeho právneho rámca pre poskytovanie prechodných vnútroštátnych platieb.
Prechodné vnútroštátne platby sa poskytujú zo štátneho rozpočtu ako podpora príjmu poľnohospodárov v tých členských štátoch, ktoré uplatňujú jednotnú platbu na plochu (SAPS). Nariadenie vlády číslo 152 z roku 2013 ustanovilo tri schémy prechodných vnútroštátnych platieb, ktorými sú doplnková vnútroštátna platba na plochu, doplnková vnútroštátna platba na chmeľ a doplnková vnútroštátna platba na dobytčie jednotky.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down