02.11.2015 | 08:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nemeckí producenti mlieka a mäsa dostanú od EÚ mimoriadnu pomoc

Schválená finančná pomoc Európskej únie roľníkom v Nemecku sa začne dostávať do krajiny v polovici novembra. Informuje o tom DPA s odvolaním sa na sobotné (31. 10.) vydanie denníka Passauer Neue Presse, ktorý sa dostal k príslušnému nariadeniu spolkového ministerstva pôdohospodárstva. Adresátom sa podľa smernice EÚ majú vyplatiť peniaze do konca júna 2016.

V dôsledku poklesu príjmov roľníkov tento rok rozhodla EÚ, že dostanú rozsiahlu mimoriadnu pomoc. Nemecko by malo získať z balíka takmer 70 miliónov eur. Peniaze sa rozdelia predovšetkým medzi producentov mlieka a bravčového mäsa, ktorí pri súčasnom prepade cien ich produkcie utrpeli najväčšie škody.
"Program prispeje na krátkodobé uvoľnenie situácie tam, kde je núdza najväčšia," uviedol spolkový minister pôdohospodárstva Christian Schmidt. Nárok na peniaze budú mať roľníci, ktorí dokážu, že sa ich príjmy v určitom období tohto roka znížili v dôsledku prepadu cien najmenej o 20 %. Druhou podmienkou je, že majú úvery na zabezpečenie likvidity na štyri až šesť rokov a najmenej na jeden rok získali odklad na ich splatenie.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down