08.09.2017 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Neodkladajte na poslednú chvíľu

Farmári, začnite sa aktívnejšie pripravovať na splnenie svojej povinnosti. Bezplatné informačné semináre k aplikácii GSAA.

Bezplatné informačné semináre k aplikácii GSAA sú určené žiadateľom o pomoc v rámci režimov priamych platieb a opatrení Programu rozvoja vidieka SR 2014 – 2020 administrovaných pod Integrovaným administratívnym a kontrolným systémom (IACS). V súlade s ustanoveniami legislatívy EÚ sa žiadateľovi poskytne vopred pripravený grafický materiál v elektronickom formáte prostredníctvom softvérovej aplikácie založenej na geografickom informačnom systéme. Legislatíva EÚ vyžaduje, aby sa takýto grafický materiál k žiadostiam o pomoc predkladal na základe elektronického formulára GSAA.

 

Žiadateľom, ktorých nahlásená výmera v roku 2016 pre účely režimu jednotnej platby na plochu predstavovala minimálne 400 ha, už bola poskytnutá technická pomoc v podobe preškolenia. V súčasnosti realizuje Agroinštitút Nitra, štátny podnik informačné semináre určené poľnohospodárskym subjektom – žiadateľom s výmerou pod 400 ha, ktorých je takmer 20 000. Od roku 2018 je povinnosť podávať žiadosť s prílohami vypracovanými v aplikácii GSAA pre všetkých žiadateľov z celého Slovenska.

Cieľom informačných seminárov je poskytnúť pomoc v podobe prezentácie rozhrania a jednotlivých nástrojov GSAA, vrátane praktických cvičení, príkladov a riešenia jednotlivých problémov. Účastníci seminára si prakticky vyskúšajú prácu s aplikáciou a získajú všetky potrebné informácie k predkladaniu žiadostí o podporu v aplikácii GSAA. Zakreslením plôch do GSAA sa vypočítajú výmery potrebné pre vyplnenie žiadosti.

Povinnosť podávať žiadosť v GSAA sa v súčasnosti týka všetkých žiadateľov o podporu, preto je dôležité sa seminára zúčastniť, vyskúšať si prácu v aplikácii, v prípade nejasností prediskutovať problémy a neodkladať si zakreslenie grafickej prílohy v systéme GSAA na poslednú chvíľu. Tým sa žiadatelia vyhnú nedostupnosti aplikácie z dôvodu maximálneho počtu paralelne pracujúcich užívateľov a s tým spojenú oneskorenú administráciu a samotné vyplácanie priamych platieb a opatrení Programu rozvoja vidieka SR 2014-2020 administrovaných pod IACS.

 

Informačné semináre sa realizujú  už od mája a budú pokračovať až do 13. decembra 2017. Konkrétne aktuálne termíny sú zverejnené na stránke www. agroinstitut.sk v časti Aktuálne termíny pre kurzy a semináre.  Informačné semináre sú organizované v dvoch štvorhodinových blokoch, so začiatkom o 8.00 hod. alebo o 12.00 hod., v posluchárni P na prvom poschodí budovy Agroinštitútu Nitra, Akademická 4.  K dispozícii je 15 počítačov (pre 30 osôb), za jedného žiadateľa je možná účasť maximálne dvoch osôb. Možnosť prihlásiť sa na termín je len elektronicky prostredníctvom www.agroinstitut.sk, kde sú termíny postupne zverejňované. Účasť na informačnom seminári je bezplatná.

 

Agroinštitút Nitra, štátny podnik

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down