07.09.2023 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nestlé kupuje väčšinový podiel v brazílskom výrobcovi čokolády

Švajčiarsky potravinársky gigant Nestlé vo štvrtok oznámil, že kupuje väčšinový podiel v brazílskom výrobcovi prémiovej čokolády Grupo CRM od finančného investora Advent International.

Grupo CRM prevádzkuje model priameho kontaktu so spotrebiteľmi s viac ako tisíckou čokoládových butikov pod značkami Kopenhagen a Brasil Cacau. Má tiež silnú a rastúcu pozíciu v online predaj, uviedol Nestlé.
        Švajčiarsky gigant však odmietol poskytnúť finančné podrobnosti o transakcii, ktorá sa má dokončiť v roku 2024.
        Webová stránka Brazil Journal v stredu (6. 9.) uviedla, že Nestlé zaplatí za spoločnosť približne 3 miliardy realov (560,73 milióna eur), zatiaľ čo miestne noviny Valor Economico napísali, že zo bude 4,5 miliardy BRL.
        Spoločnosť Nestlé oznámila tiež, že Renata Moraes Vichiová bude aj naďalej viesť Grupo CRM ako generálna riaditeľka a zostane menšinovým akcionárom. Je konateľkou spoločnosti už 25 rokov a vybudovala a výrazne rozšírila Grupo CRM, ktorá v súčasnosti pôsobí iba v Brazílii.
        Akvizícia je súčasťou stratégie koncernu Nestlé na rozšírenie jeho prítomnosti v segmente prémiovej čokolády.
        Čokoládové tyčinky pod značkou Kopenhagen sa predávajú za 29,90 BRL, zatiaľ čo bonboniéra sa predáva približne za 130 BRL.
        V júni brazílsky regulátor hospodárskej súťaže Cade schválil akvizíciu spoločnosti Chocolates Garoto koncernom Nestlé po viac ako 20 rokoch od jej prvého oznámenia.
        Medzi podmienkami schválenia bolo, že počas piatich rokov neuskutoční žiadne akvizície, ktoré by predstavovali aspoň 5 % brazílskeho trhu s čokoládou.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down