21.01.2014 | 06:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nielen o nových hybridoch kukuríc

Tretí januárový týždeň nového roka už tradične patril stretnutiu poľnohospodárov z celého Slovenska so zástupcami spoločnosti Pioneer Hi-Bred Slovensko spol. s.r.o. Tak ako vlani, aj v tomto roku sa tradičný zimný seminár uskutočnil v srdci Vysokých Tatier v Podbanskom, v priestoroch hotela Permon, kde sa okrem ôsmych nových hybridov kukuríc, ktoré spoločnosť v tomto roku prináša na trh hovorilo najmä o problémoch spojených s dostupnosťou vlahy.

Už v minulom roku si mohli slovenskí pestovatelia do svojho osevu zaradiť hybridy s logom Optimum AQUAmax. Konkrétne stredne skorý hybrid na zrno P9175 FAO 330 a hybrid P0216 FAO 490. Keďže šľachtenie hybridov tolerantných voči suchu je pre spoločnosť DuPont Pioneer momentálne najdôležitejším projektom, v  tomto roku k hybridom Optimum AQUAmax pribudli štyri novinky. Hybridy Optimum AQUAmax sú výsledkom odborného procesu šľachtenia, kde kľúčovou súčasťou tejto práce je určiť tie špecifické vlastnosti, ktoré najviac ovplyvňujú výkon rastlín aj v období sužovaných suchom. Jednoducho povedané, šľachtitelia DuPontu sa učia reakcii rastlín na sucho a chcú k tomu naučiť aj samotných pestovateľov.

Hosťom zimného stretnutia bol aj známy meteorológ RNDr. Peter Jurčovič, ktorý prezradil, na čo sa môžeme v nasledujúcich dňoch, ale aj rokoch pripraviť čo sa týka počasia.

Celý článok v Rn č.6.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down