04.10.2023 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

NLC má pre obhospodarovateľov lesov vzorový projekt pre aktuálnu výzvu PRV

Národné lesnícke centrum (NLC) vo Zvolene pripravilo pre obhospodarovateľov lesov vzorový projekt pre aktuálnu výzvu na čerpanie finančných prostriedkov z Programu rozvoja vidieka (PRV).

Ide o výzvu z PRV pre podopatrenie "Podpora na prevenciu škôd v lesoch spôsobených lesnými požiarmi a prírodnými katastrofami a katastrofickými udalosťami". Výzvou sa má zabezpečiť realizácia adaptácie lesov na klimatickú zmenu a ochrana lesných porastov pred škodami spôsobenými raticovou zverou. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR ňou reaguje na rastúce škody spôsobované raticovou zverou.
        "Nová činnosť v rámci Podopatrenia 8.3 umožňuje obhospodarovateľom riešiť najaktuálnejšie problémy lesných ekosystémov, pričom predpokladá prínosy v podobe zvýšenia druhovej rôznorodosti porastov a ich odolnosti voči negatívnym dôsledkom klimatickej zmeny," informuje NLC.
        Vzorový projekt s vybranými prílohami spolu s technickou podporou zo strany NLC by mal obhospodarovateľom a vlastníkom lesa zásadným spôsobom uľahčiť proces uchádzania sa o nenávratný finančný príspevok. Záujemcovia ho nájdu na webovej stránke NLC a na stránke ForestPortal.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down