20.06.2014 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nosné produkty aj novinky

Na ukážky účinnosti prípravkov na ochranu rastlín do piatich najpestovanejších plodín na Slovensku sa v tomto roku zamerala spoločnosť BASF Slovensko spol. s r.o. Do Dvorov nad Žitavou priniesli to najlepšie zo svojho portfólia na ochranu pšenice, jačmeňa, kukurice, slnečnice a repky.

V pšenici firma predstavila svoje tri nosné produkty – Capalo, Osiris a Swing Top. Tento rok bol podľa Ing. Mariána Čeleša zo spoločnosti BASF obrovský dopyt práve po širokospektrálnom fungicíde Capalo, ktorý dokázal aj v tomto ťažkom roku bohatom na hrdze a septórie udržať porast čistý.

Na neskoršie ošetrenie proti klasovým chorobám, s výbornou účinnosťou aj na fuzariózy klasov odporúča spoločnosť aplikáciu strobilurínového prípravku Swing Top.

Ďalší variant deklaroval účinnosť fungicídnej novinky Osiris zameranú na ošetrenie proti klasovým chorobám, aplikovaný v neskoršom období. Jeho výhodou je okrem výbornej účinnosti aj registrácia do všetkých druhov obilnín.

 

Pred dvoma rokmi zaviedla firma BASF nový produkt Opera Top, fungicídny prípravok so systémovým účinkom proti najvýznamnejším listovým škvrnitostiam jarného jačmeňa, ktorý okrem fungicídneho účinku má aj ďalší, tzv. AgCelence efekt.

Celý článok bude uverejnený v najbližšom vydaní Roľníckych novín

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down