Nové modely ponúkajú viac komfortu a jednoduchšie ovládanie

Nové modely teleskopických manipulátorov SCORPION s motormi spĺňajúcimi emisnú normu Stage IV predstavila firma CLAAS v roku 2015, na veľtrhu Agritechnica v Hannoveri. Manipulátory a ich motory ponúkli okrem splnenia emisných limitov aj vyšší výkon a viacej komfortu. V podobnom duchu teraz prichádza firma CLAAS s novými, aktuálnymi modelmi. Tie sú doplnené o nové funkcie a zaujímavé prvky výbavy, prispievajúce k vyššiemu komfortu a lepšiemu ovládaniu stroja.

Manipulačná technika s bohatšou výbavou

Modelová trieda teleskopických manipulátorov CLAAS SCORPION je navrhnutá tak, aby  optimálne spĺňala všetky požiadavky praxe. Výkon, hospodárnosť a komfort, to sú požiadavky, na ktoré je kladený zo strany výrobcu najväčší dôraz. A to aj z toho dôvodu, pretože v poľnohospodárskych podnikoch predstavujú teleskopické manipulátory kľúčové manipulačné stroje využívané pri manipulácii s materiálom. Ponuka je široká a vybrať si môže každý, v ponuke sú modely s výškou zdvihu 6,15 až 8,75 m a nosnosťou od 3 do 5,5 t. Okrem iného je ich prevádzka aj o inteligentnej technike pohonu a dodatočnom komforte pri každodennej práci, ktorú zabezpečujú osvedčené systémy ako SMART ROADING a SMART HANDLING. Na výber má zákazník aj čo sa pohonnej jednotky stroja týka, k dispozícii sú štvorvalcové motory DEUTZ, v emisnej norme Stage IV pre HRC alebo Stage IIIA pre LRC.

K novým prvkom výbavy sa radí vibračná funkcia pre prácu s lopatou, multispojka pre rýchle pripojenie a odpojenie pracovného náradia na výložníku ramena, rožšírené varianty pneumatík a mnoho ďalšieho.

Celý článok v RN č. 8

Podľa tlačovej správy spracoval : VLADIMÍR VOJTKA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *