15.07.2016 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novou prezidentkou Slovenského združenia výrobcov piva a sladu je Jana Shepperd

Novou prezidentkou Slovenského združenia výrobcov piva a sladu (SZVPS), ktoré je členom Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK), sa od 1. júla stala Jana Shepperd. Post zaujala po Júlii Hurnej, ktorá počas päťročného pôsobenia v združení rozbehla mnohé projekty a reprezentovala výrobcov piva a sladu na domácej aj zahraničnej pôde. TASR o tom dnes informovala hovorkyňa SPPK Jana Holéciová.

Shepperd podľa hovorkyne prichádza do Slovenského združenia výrobcov piva a sladu z Americkej obchodnej komory v SR (AmCham). Svoju kariéru začala na Ministerstve zahraničných vecí SR, kde sa špecializovala na problematiku EÚ a pôsobila aj ako diplomatka v Londýne.
Po odchode z diplomacie žila vo Washingtone D.C., kde uplatňovala svoje skúsenosti z oblasti medzinárodných vzťahov v neziskovom sektore a písala články o politických otázkach. Po návrate do SR sa zamestnala v AmCham, kde najprv pôsobila ako redaktorka časopisu Connection, neskôr ako špecialistka pre verejnú politiku a obhajovala záujmy centier podnikových služieb na Slovensku.
SZVPS je dobrovoľnou, profesijnou, stavovskou organizáciou, ktorá združuje právnické osoby podnikajúce vo výrobe sladu a piva. Združuje aj servisné a obchodné organizácie, ktoré spolupracujú s výrobcami piva. Úzko spolupracuje so SPPK, výskumnými ústavmi, vysokými školami a ďalšími odbornými profesijnými združeniami a zväzmi najmä v oblasti potravinárstva a poľnohospodárstva. Aktívne spolupracuje a zapája sa do činnosti európskych pivovarníckych a sladovníckych združení. Od roku 2008 je riadnym členom európskeho pivovarníckeho združenia The Brewers of Europe.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down