10.08.2022 | 02:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novovybudované Vyza centrum v Štúrove poskytuje priestor lokálnym producentom

Priestory na prezentáciu a predaj miestnych produktov poskytuje lokálnym producentom v Štúrove novootvorené Vyza centrum. 

Vybudované bolo s finančnou pomocou Európskej únie. Vyza centrum vzniklo kompletnou rekonštrukciou mestskej nehnuteľnosti na Hlavnej ulici. Jeho súčasťou je zastrešená farmárska tržnica s dvadsiatkou predajných miest, informovala radnica.
      Finančnú podporu na výstavbe vo výške 866.200 eur z Programu spolupráce Interreg V-A Slovensko – Maďarsko získalo mesto v spolupráci s európskym združením územnej spolupráce Ister-Granum. Spolufinancovanie mesta dosiahlo 43.000 eur. Rekonštrukcia objektu sa začala na jeseň 2020.
      Sieť miestnych produktov v regióne začalo Ister-Granum rozvíjať už v roku 2012. Vytvorila sa databáza miestnych producentov, vydaných bolo viacero publikácií. Najnovší projekt podpory Programu spolupráce Slovensko - Maďarsko Interreg V-A realizuje zoskupenie v spolupráci s desiatimi partnermi, zapojených je päť slovenských a päť maďarských partnerov. Cieľom projektových partnerov je propagácia a predaj produktov vypestovaných a vyrábaných v regióne na sútoku riek Dunaj, Hron a Ipeľ. Výsledkom by malo byť zvýšenie počtu zákazníkov kupujúcich miestne produkty a potraviny od poľnohospodárov z regiónu.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down