28.07.2014 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový slovenský rekord v ostrihaní jednej ovce

V sobotu 26. júla sa v Liptovskej Lúžnej konal jubilejný 10. ročník Medzinárodných majstrovstiev SR v strihaní oviec.

Súťaže sa zúčastnilo 13 strihačov zo Slovenska, Českej republiky a Poľska. Víťaznú trofej získal Poliak Krisztian Jarosz pred Petrom Kučerom z Valaskej a obhajcom minuloročného titulu Igorom Fongusom z Liptovských Revúc.

„Boli sme svedkami veľmi kvalitných výkonov 13 profesionálov. Svedčí a tom aj fakt, že najlepšiemu Slovákovi Petrovi Kučerovi sa podarilo prekonať republikový rekord v rýchlosti ostrihania jednej ovce, a to za 59 sekúnd,“ uviedol Slavomír Reľovský, riaditeľ Zväzu chovateľov oviec a kôz na Slovensku (ZCHOK).
Podľa jeho slov, strihačské remeslo naberá na Slovensku po dlhšom období útlmu záujmu spracovateľov o ovčiu vlnu opätovnú perspektívu. „Okrem toho, že ovečky treba nevyhnutne strihať, pozorujeme čoraz väčší dopyt po výrobkoch z kvalitnej ovčej vlny. Potrebovali by sme viac mladých strihačov,“ zdôraznil. „Nesporný talent a už aj značné majstrovstvo ukázal najmladší účastník, 20-ročný Marek Marko z Valaskej, študent Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. Veľmi cenné je to, že bol zároveň vyhodnotený ako súťažiaci s najkvalitnejším, najčistejším strihaním,“ konštatoval šéf ZCHOK.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down