06.06.2016 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novým predsedom Pivovarníkov Európy sa stal Cyperčan Pavlos Photiades

Valné zhromaždenie organizácie Pivovarníci Európy (The Brewers of Europe) dnes zvolilo svojho nového predsedu. Stal sa ním Pavlos Photiades, generálny riaditeľ cyperskej pivovarskej skupiny Photos Photiades Breweries.

Photiades nahradil vo funkcii Demetria Carcellera. Počas Carcellerovho šéfovania na čele Pivovarníkov Európy sektor zaoberajúci sa výrobou a distribúciou piva prinášal ročne okolo 52 miliárd eur pre európsku ekonomiku.
Organizácia The Brewers of Europe so sídlom v Bruseli presadzuje záujmy 29 národných pivovarských združení a viac ako 6500 európskych pivovarov.
Photiades po prevzatí funkcie uviedol, že chce nadviazať na doteraz dosiahnutý pokrok v tomto sektore.
"Som odhodlaný zabezpečiť, aby európske odvetvie pivovarníctva s jeho jedinečnou kombináciou pivovarov všetkých veľkostí bol aj naďalej dynamickou súčasťou európskeho dedičstva," uviedol nový predseda.
Photiades upozornil, že európsky pivovarnícky svet sa rýchlo mení, čo naznačuje aj konsolidácia a rozkvet malých a stredných pivovarov. Dodal, že organizácia, ktorej šéfuje, sa pokúsi ťažiť z týchto zmien. Photiades upozornil, že za posledné dva roky v EÚ pribudlo viac ako 900 nových pivovarov a v Európe je teraz viac ako 6500 pivovarov.
Pivovarnícky sektor v Európe generuje odhadom 2,3 milióna pracovných miest. Celkové spotrebiteľské výdavky na pivo v roku 2014 boli vo výške 110 miliárd ebur len v krajinách EU. Vývoz momentálne predstavuje okolo 20 % európskej výroby piva.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down