22.09.2022 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

NSK poskytol na podporu vidieka takmer 2,4 milióna eur

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) podporil za posledné štyri roky na vidieku takmer tisícku projektov, ktoré boli zamerané na obnovu verejných priestranstiev, budovanie oddychových zón, ihrísk, či podporu podnikateľov a remeselníkov. Odznelo to na konferencii zameranej na podporu vidieka, ktorú NSK zorganizoval v Mojmírovciach.

Na území NSK v súčasnosti funguje 17 miestnych akčných skupín, ktoré kraj podporuje prostredníctvom programu Leader. "Prioritou do roku 2027 je pomoc pri vytváraní spolupráce výrobcov, spracovateľov a odberateľov. Naším cieľom je tiež podpora malých a mladých farmárov tak, aby sa náš vidiek nevyľudňoval, aby sa tu mohli vytvárať pracovné miesta a mohla sa zachovať kvalitná lokálna potravinová výroba," informoval NSK.
      Pomoc z vyššieho územného celku putovala aj na podporu malých podnikateľov, držiteľov regionálnych značiek kvality Ponitrie, Nitrava, Podunajsko a Hont. Podporené boli tiež projekty na modernizáciu verejných priestranstiev, oddychových zón, detských ihrísk a ďalšej drobnej architektúry. Kraj pomáhal aj pri výsadbe starých a tradičných odrôd drevín a zelene, podporil výsadbu obecných sadov či komunitné kompostovanie. "Celkovo bolo za obdobie rokov 2018 až 2022 z rozpočtu NSK v rámci programu Leader NSK podporených 952 projektov v celkovej sume 2.380.838 eur," uviedol NSK.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down