28.05.2019 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ocenené novinky na veľtrhu ANIMAL TECH

Na brnianskom výstavisku sa od 12. do 15. mája konal Medzinárodný veľtrh pre živočíšnu výrobu ANIMAL TECH 2019 spoločne s Národnou výstavou hospodárskych zvierat a Národnou výstavou poľovníctva.

Veľtrh privítal 200 vystavovateľov - výrobcov krmív, veterinárnej a reprodukčnej techniky, technológií pre chov, dojacej techniky i poľnohospodárskej techniky určenej chovateľom. Novinky ukázali zaujímavé možnosti ako zlepšiť ekonomiku chovu, zvýšiť produktivitu a zlepšiť prostredie hospodárskych zvierat.
Tisícka hospodárskych zvierat od najlepších českých chovateľov, široký sortiment technológií pre živočíšnu výrobu i ponuka potrieb pre poľovníctvo a pobyt v prírode - spolu s bohatým vzdelávacím a osvetovým programom pritiahla záujem takmer 40-tisíc návštevníkov z radov odborníkov i verejnosti. Do súťaže o najlepšie exponáty prihlásili firmy 30 produktov, z ktorých odborná hodnotiteľská komisia s predsedom Jiřím Maškom, dekanom České zemědělské univerzity v Prahe, nominovala 18 noviniek na ocenenie.
Zlatú medailu Animal Tech 2019 získalo šesť exponátov: MooCall Heat, AGE - VENT 300, AGRITEC Silage Safe, HerdOptimizer, Allflex Mladý dobytok so senzorom eSense™ Flex, a SiloSolve® FC.
Sedem exponátov získalo špeciálne ocenenie Smart Farming. „Náleží exponátom využívajúcim moderné technológie pre zvýšenie kvality a množstvo poľnohospodárskej produkcie. Komisia sa zamerala na produkty, ktoré majú vysoký podiel automatizácie, prípadne robotizácie pracovných procesov, využívajú nezávislé informačné a komunikačné technológie a vytvárajú prvky spolupracujúcich systémov v duchu ֞Zemědělství 4.0֞“,“ uviedol Jiří Mašek.

Novinky ocenené Zlatou medailou Animal Tech 2019 predstavíme v Týždenníku ROĽNÍCKE NOVINY č. 22.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down