09.07.2014 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ochrana plodín nie je žiadna veda

Na Celoslovenských dňoch poľa vo Dvoroch nad Žitavou vítala firma MA Agrovita Slovakia s.r.o. svojich obchodných partnerov prezentáciou prípravkov na 21 demonštračných parcelkách repky, pšenice, jačmeňa, slnečnice a kukurice.

Agronomická verejnosť sa zhodla, že produkty našej spoločnosti sú pre nich užitočnými riešeniami a patria medzi najpoužívanejšie kombinácie v pesticídnej ochrane rastlín,“ uviedol v krátkom rozhovore pre týždenník Roľnícke noviny Ing. Dušan Javor, zástupca spoločnosti MA Agrovita Slovakia.

Na pokusoch boli aplikované novinky z vlaňajšieho roka, ako insekticíd Pyrinex Supreme, herbicídy do kukurice na postemergentné ošetrenia Sulcogan 300 SC a Nicogan 40 OD, ako aj novinka Sultan Top v repke olejnej. Z nových produktov, ktoré sa objavia na trhu v blízkej budúcnosti to boli fungicíd Mirador Forte a regulátor rastu Optimus.

Spoločnosť Asra s.r.o sa na svojich pokusných parcelách prezentovala novinkami v herbicídnej (Chwastox) a insekticídnej (Sparviero) ochrane obilnín a taktiež tu bolo možné nájsť časom a praxou overené produkty, ako napríklad Contans na dezinfekciu pôdy od sklerócií bielej hniloby, multifunkčnú pomocnú látku Agrovital a rad špeciálnych listových hnojív.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down