09.02.2015 | 02:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ochrana rastlín nie je výdavok, ale investícia

Spoločnosť Bayer CropScience prináša inovatívne riešenia pre poľnohospodárov v oblasti ochrany rastlín už niekoľko rokov. Za posledných šesť rokov v Slovenskej republike zaregistrovaných 9 účinných látok a spolu 35 nových produktov z nej robí jedného z popredných lídrov v inováciách. Potvrdilo sa to aj na tohtoročnom zimnom seminári v Nitre, kde spoločnosť predstavila nový fungicíd do repky Propulse, novinku v portfóliu moridiel Raxil Star a aktívnejšiu herbicídnu ochranu obilnín pomocou prípravku Husar Active.

V roku 2015 plánuje spoločnosť investovať do oblasti ochrany rastlín 1 miliardu eur. Výsledky výskumu sa podľa Ing. Vladimíra Fúzika, vedúceho predaja v ČR a SR prejavujú v tom, že spoločnosť je každoročne schopná prinášať na trh nové účinné látky a nové prípravky. V roku 2010 to bol Laudis, o rok neskôr Adengo, nasledoval Hutton, Tilmor, Delaro a v tomto roku fungicíd Propulse s úplne novou účinnou fluopyram.

Fluopyram patrí do skupiny účinných látok tzv. SDHI. Táto skupina účinných látok bola síce objavená pred 40 rokmi, ale boli to účinné látky prvej generácie s obmedzeným spektrom účinku a prakticky, ani obchodne sa nevyužívali. „Oproti tomu SDHI druhej generácie majú širokú registráciu a účinnosť a okrem vynikajúcich fungicídnych účinkov majú mnoho ďalších pozitívnych vlastností. Zvyšujú pevnosť šešúľ, zväčšujú listový aparát a zlepšujú fyziologické procesy v rastline,“ uviedol Ing. Ján Hanuska zo spoločnosti Bayer CropScience.Prvou registrovanou novinkou II. generácie SDHI v portfóliu spoločnosti Bayer CropScience je fluopyram v novom prípravku Propulse.

Celý článok bude uverejnený v najbližšom vydaní Roľníckych novín.

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down