22.04.2016 | 09:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Od kvality pôdy, vody a lesov závisí kvalita potravín a nášho zdravia

Šéfka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Gabriela Matečná (nominantka SNS) pri príležitosti Dňa Zeme zdôrazňuje dôležitosť ochrany prírodného bohatstva. Od kvality pôdy a lesov totiž závisí aj kvalita potravín a vody. Informoval o tom riaditeľ odboru komunikácie a marketingu MPRV Peter Hajnala.

Pri príležitosti Dňa Zeme ministerka symbolicky zasadí strom do novej aleje v miestnej časti Bratislava-Vrakuňa v sobotu 23. apríla o 9.30 h na nábreží Vrakunskej promenády (križovatka ulíc Podunajská a Malodunajská, vedľa lávky pre peších cez Malý Dunaj).
Pre agrorezort je téma ochrany pôdohospodárskej pôdy a lesov mimoriadne dôležitá. Pôda je pre život nepostrádateľným, ale pritom obmedzeným a zničiteľným prírodným zdrojom. Slovenská republika eviduje ročne úbytok približne 1300 hektárov poľnohospodárskej pôdy. Les je zásobáreň drevnej hmoty, ako jedinej obnoviteľnej suroviny, a zároveň plní dôležité funkcie pôdoochrannú a vodoochrannú, ale, samozrejme, aj zdravotnú a rekreačnú. "Ten štát je bohatý, ktorý má dostatočné zdroje kvalitnej pitnej vody. A zdroje pitnej vody budú len vtedy, keď budú zachované lesy," zdôraznila ministerka.
"Prioritou nášho rezortu na najbližšie obdobie bude podporovať zdravé potraviny a vrátane lokálnych producentov. To sa však nezaobíde bez ochrany pôdy, vody a lesov," uzavrela Matečná.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down