19.02.2014 | 03:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Odštartovali vinohradnícku sezónu

Dňa 17. februára v Dvoroch nad Žitavou a 18. februára v Modre odštartovala spoločnosť Syngenta Slovakia vinohradnícku sezónu 2014. Stredobodom pozornosti odborného vinohradníckeho seminára bola tak ako po minulé roka, účinná ochrana viniča.

Vedľa aktuálnych odporúčaní technológie ochrany prípravkami spoločnosti Syngenta sa príspevky venovali aj aktuálnym problémom a trendom v modernom vinohradníctve. Poodkryli, ako sa odrazí pôdna agrotechnika v senzorickom profile vína, hovorilo sa o nových a osvedčených produktoch pre vinohrady, ktoré ponúka spoločnosť Oslavan a.s. Dozvedeli sme sa o problémoch a možných riešeniach ochrany viniča v Nemecku, ako aj o novom fenoméne netypického starnutia vína.

Netypické starnutie vína sa vraj začalo objavovať v 90-tych rokoch 20. storočia, keď sa výrazne rozšírila integrovaná produkcia hrozna, konkrétne celoplošné zatrávnenie vinohradov. Vznik tohto fenoménu sa pripisuje trvalej konkurencii zeleného pokryvu pôdy pre vinič a s tým súvisiacim stresom a vyskytuje sa takmer výhradne v bielych a ružových vínach.

Celý článok bude uverejnený v niektorom z najbližších vydaní Roľníckych novín.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down