29.02.2024 | 09:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

On-line konferencia spoločnosti Schaumann ČR nielen o výžive dojníc v robotizovaných maštaliach

Spoločnosť Schaumann ČR, s r. o. - špecialista na výživu a kŕmenie hospodárskych zvierat, zorganizovala 29. februára on-line konferenciu pre chovateľov hovädzieho dobytka.

Obchodný riaditeľ spoločnosti Schaumann - Ing. Dušan Kořínek, Ph.D. informoval o novej generácii systému MOOML – on-line systéme pre riadenie a analýzu stáda hovädzieho dobytka.
So skúsenosťami z prevádzky robotizovaných maštali v ČR i vo svete
sa podelil MVDr. Jiří Davídek, praktický veterinárny lekár, FarmVet.cz.
Na tému Výživa dojníc v robotizovaných maštaliach - mýty a pravdy spojené s výživou v robotizovaných maštaliach, skúsenosti z európskych stajní, najčastejšie problémy a ich riešenia – prednášal Dipl. Ing. Dirk Breer, špecialista pre výživu dobytka Schaumann Agri International.
Čo všetko sa môže skrývať pod pojmom „siláž“čo definuje úspešnosť silážneho procesu a kde sa robia najčastejšie chyby? Aj na tieto otázky odpovedal MVDr. Tomáš Mitrík, Ph.D., nezávislý odborný poradca, FeedLab.
Fungujúce české chovy dojníc predstavili zástupcovia dvoch poľnohospodárskych podnikov - ZEMOS Zubčice s. r. o. (Martin Hoďánek, konateľ) a Zámoraví a. s., Břest (Ing. Martin Gabrhelík, ekonóm).

Viac sa dočítate v odbornom týždenníku Roľnícke noviny.

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down