20.06.2014 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Opäť najväčšia expozícia

Spoločnosť Rapool Slovakia, s.r.o. na Celoslovenských dňoch poľa už tradične patrí k spoločnostiam s najväčším počtom pokusov. Nič sa na tom nezmenilo ani v tomto roku, kde sa pod svojimi žltobielymi zástavami prezentovala 57 odrodami repiek, klasických aj hybridných pšeníc, sladovníckeho i kŕmneho jačmeňa, hrachu, sóje, ovsa a trávnych miešaniek.
Gro tvorili ozimné repky, v ktorých je spoločnosť v rámci svojej činnosti najsilnejšia. Z nich Ing. Tomáš Upohlav, produktový manažér spoločnosti vyzdvihol minuloročnú novinku, hybrid Marathon, ktorý podľa jeho slov patrí k najúrodnejším a najstabilnejším hybridom na našom trhu vôbec. Novinkami v tomto roku sú hybridné odrody Mercedes a Trumpf registrované u nás po dvoch rokoch skúšania s vynikajúcimi výsledkami. Rovnako novinkou v ponuke je hybrid Sherpa, ktorý je obzvlášť vhodný pre neskoré termíny sejby a je to najpestovanejší hybrid v Českej republike. Spoločnosť prináša tiež dve novinky do novej technológie clearfield, hybridy Edimax CL a Veritas CL.

Rapool Slovakia ako jediná spoločnosť na našom trhu ponúka hybridné pšenice a turboraže. Práve hybridné pšenice sa už udomácňujú i u nás a presviedčajú pestovateľov o svojich kvalitách. Popri vlaňajšej novinke, stredne neskorej hybridnej odrode Hybery, v tomto roku spoločnosť na Dňoch poľa predstavila dve nové skoré hybridné odrody Hywin a Hyfi. Druhá spomenutá novinka sa vlani už veľmi dobre presadila v Maďarsku, preto s ňou spoločnosť Rapool v tomto roku počíta ako s jednou z  nosných odrôd aj u nás na Slovensku.

Celý článok bude uverejnený v najbližšom vydaní Roľníckych novín.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down