20.04.2016 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Opozícii chýbajú v PVV opatrenia v sociálnej oblasti aj v pôdohospodárstve

V Programovom vyhlásení vlády (PVV) chýbajú viaceré opatrenia, ktoré by priniesli riešenia problémov v sociálnej oblasti. Nová vláda zložená zo strán Smer-SD, SNS, Most-Híd a #Sieť v ňom nepriniesla opatrenia zamerané na rodinnú politiku, zlepšenie financovania sociálnych služieb, či zlepšenie tvorby pracovných miest.

Výhrady k programu vlády má aj nezaradený poslanec Zsolt Simon. Ten kritizoval najmä oblasť pôdohospodárstva. Ako uviedol, vláda sa zaviazala zintenzívniť podporu sektorov, ktoré môžu vytvárať pracovné miesta, akými sú napríklad výroba, vinárstvo, ovocinárstvo, ale aj potravinársky priemysel. "Je mi nesmierne ľúto ministerky, ktorá má tento cieľ naplniť. To, čo zdedila z tej kontinuity vlády je, že za týždeň počet dojníc klesá tempom tisíc kusov. V tomto roku je o 40.000 menej kusov hovädzieho dobytku. Na každých 200 kusov potrebujete minimálne jedného pracovníka. Napočítajte akým tempom táto vláda ruší pracovné miesta na vidieku. Preto, lebo sa problémy neriešili vtedy, keď sa mali," tvrdí Simon.
Na vidieku má byť aj vyššia podpora obnoviteľných zdrojov energie a vláda chce podporovať sebestačnosť vo výrobe potravín. "To sa nedá. Dnes po vláde Roberta Fica jedna, kedy najvýnosnejšou plodinou v poľnohospodárstve bol slnečný kolektor, taký okres ako Komárno už neprodukuje potraviny, ale energiu. Keď ju chce vláda ďalej podporovať, tak kde chce pestovať potraviny. Tieto zámery sa vylučujú," tvrdí Simon.
V programovom vyhlásení vlády mu chýba aj riešenie starých environmentálnych záťaží. "A tých je tu mnoho, ktoré keď nebudeme riešiť, je to časovaná bomba," tvrdí Simon s tým, že absentujú aj opatrenia zamerané na riešenie problémov so zadržiavaním vody pri drobných vodných tokoch a lesoch. "To je program, ktorý počas vlády Ivety Radičovej vytvoril viac ako 15.000 pracovných miest," dodal Simon.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down