16.10.2014 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Označte sa aj Vy!

Od mája 2014 môžu všetky ubytovacie a stravovacie zariadenia na Slovensku požiadať o označenie svojho hotela, kaviarne, reštaurácie alebo prevádzky nálepkou "U nás ponúkame slovenské" s logom Kvalita z našich regiónov.

Toto označenie má spotrebiteľovi deklarovať, že dané zariadenie predáva slovenské výrobky, ponúka domáce produkty a varí zo slovenských surovín. Kritériom na získanie oprávnenia označenia svojej prevádzky nálepkou "U nás ponúkame slovenské" s logom Kvalita z našich regiónov je ponuka v priemere 50 % slovenských tovarov a surovín, z ktorých sa pripravujú jedlá a 50 % ponuka nápojov pochádzajúcich z produkcie Slovenska. Podporným kritériom pri rozhodovaní udelenia oprávnenia bude používanie nepotravinárskych tovarov slovenského pôvodu v prevádzkach a vybavenie prevádzok zariadením slovenského pôvodu a ďalších.
Podmienkou získania označenia je zaslanie vyplnenej prihlášky na adresu organizátora. Prihláška okrem identifikačných údajov musí obsahovať pravdivé percentuálne zastúpenie slovenských surovín na prípravu jedál, nápojov, produktov a zariadení použitých v prevádzke. Po splnení kritérií prihlasovateľ dostane označenie „U nás ponúkame slovenské“ vo forme nálepky, certifikát potvrdzujúci, že je právoplatným držiteľom označenia KZNR a podklady k využívaniu označenia vo svojom jedálnom/nápojovom lístku, na webovej stránke a iných materiáloch.
Dňa 16. októbra 2014 pri príležitosti Svetového dňa potravín sa zakladá tradícia celonárodnej aktivity zameraná na podporu kúpy domácich výrobkov pod názvom "Národný deň podpory ekonomiky Slovenska - Pýtajme si slovenské".
V tento deň si občania majú aktívne objednávať slovenské nápoje a jedlá pripravené zo slovenských surovín v reštauráciách, bistrách, baroch... Viac ako inokedy majú nakupovať v obchodoch slovenské výrobky a takýmto uvedomelým spotrebiteľským prístupom podporiť našich poľnohospodárov a výrobcov, zamestnanosť a celú ekonomiku Slovenska. Cieľom prvého ročníka je presvedčiť nás všetkých o dôležitosti aktívneho prístupu k spotrebe slovenských výrobkov a produktov a využívaní tých služieb, ktoré ponúkajú domácu produkciu.
Podrobné podmienky, prihlášku na stiahnutie a ďalšie informácie nájdete na:  http://www.kvalitaznasichregionov.sk/horeca/

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down